„Když se žena dostane do svízelné situace, je tu právě vaše služba, která nám dá šanci najet zpět do správných kolejí.“

paní Dita, klientka

"Vím, že mě neodmítnete a že se mi budete věnovat. To mi po psychické stránce velmi pomáhá.“

paní Anna, klientka

 

Stereotypy o lidech bez domova I.

Komunitní centrum Žitná (nyní Kamino centrum) vydalo v loňském roce originální diáře a kalendáře. Ty obsahovaly články, které psaly přímo naše klientky. Ty se zaměřovaly na stereotypy, které o lidech bez domova panují a především na jejich vyvracení. Protože se nám články velmi líbí, rozhodli jsme se je zde sdílet i s vámi. Doufáme, že se vám budou líbit stejně, jako nám. 

Komunitní centrum Žitná (nyní Kamino centrum) vydalo v loňském roce originální diáře a kalendáře. Ty obsahovaly články, které psaly přímo naše klientky. Ty se zaměřovaly na stereotypy, které o lidech bez domova panují a především na jejich vyvracení. Protože se nám články velmi líbí, rozhodli jsme se je zde sdílet i s vámi. Doufáme, že se vám budou líbit stejně, jako nám. 
 
 
stereotyp: Bezdomovci nemají hygienické návyky, přenášejí nemoci.
 
Lidé bez domova se chodí sprchovat do denních center, chtějí dodržovat hygienu jako všichni ostatní, a pokud mají kde, také to dělají. Je to pro ně samozřejmě obtížnější, obzvláště pro ženy. Samozřejmě, že jsou i lidé bez domova, kteří hygienu nedodržují, například kvůli psychickým problémům, takoví se ale nacházejí i mezi lidmi s domovem. Co se týká přenosu nemocí, musíme přiznat, že zdravotní stav lidí na ulici většinou opravdu není dobrý. Nevyspání, špatná výživa a permanentní stres snižují imunitu. Nikomu neprospívá ani zima a různé závislosti. Co se týká udržení si psychického zdraví, tak to je ještě obtížnější. Většina nemocí se ale přenáší pouze těsným tělesným kontaktem nebo sdílením osobních věcí, takže při běžném společenském kontaktu přenos nemocí nehrozí.
web článek
 
@ e