Kde jsme dnes my,  můžete být zítra i vy

Jako šnek svou skořepinu nesem si svou domovinu. Na hrbu, na bedrech, v mrazu i ve vedrech. Každý sám uprostřed davu, nemáme kam složit hlavu.

 

Sbírka na pomoc potřebným během pandemie koronaviru

Sbírka na pomoc potřebným během pandemie koronaviru

Drazí přátelé, žijeme v době, kdy vlna ohrožení COVID-19 ohrožuje na životě nejen fyzicky slabší, ale nemilosrdně útočí i na ty, kteří se díky ní stali slabými sociálně. Připojte se tedy k mohutné vlně solidarity a přispějte jim na zajištění základních životních potřeb.

Více informací naleznete zde.

Divadlo "Sama, doma?"

Divadlo "Sama, doma?"

Vítejte u živé verze pořadu Sama doma! Tématem dnešního večera bude Život na ulici, a jak na něj Vám představí odborníci na slovo vzatí. Těmito větami začíná divadelní představení „Sama, doma?“ vytvořené členy Komunitního centra Žitná, které pracuje s lidmi bez domova. Všichni herci mají s bezdomovectvím nějakou zkušenost, a tak je opravdu můžeme nazývat odborníky. „Sama, doma?“ je autorské představení, na kterém se podíleli všichni herci. Každý z nich do něj vložil něco ze svého života a tak publikum zažije nejen 45 minut zábavy, ale i emočně silných momentů.

Noc venku

Noc venku

Noc venku je ojedinělá kampaň, která si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s problematikou života lidí bez domova a zprostředkovat ji zážitkovou formou "běžné fungování" člověka žijícího na ulici. Tímto usilujeme o zlepšení postavení a možností lidí bez domova ve společnosti a to skrze změny postojů veřejnosti k problematice bezdomovectví. Otevíráme prostor, v němž lze komplexně diskutovat problematiku bezdomovectví a různými způsoby vyjádřit svou solidaritu. 

I my jsme se účastnili s našimi živými knihami, workshopem a divadlem.

 

 

Sametové posvícení 2019

Sametové posvícení 2019

Cílem naší kliky v letošním satirickém průvodu bylo upozornit většinovou společnost na nedostatek finančních prostředků v pomáhajících profesích a poukázat na to, jaký to může mít dopad na ohrožené skupiny. Pod vedením výtvarníků a dramaturgů jsme spolu se studenty gymnázia Jana Patočky vytvořili kašírované masky slepého kuchaře a číšníka. Číšníci přítomné seznámili se seškrtaným jídelníčkem a slepý kuchař symbolizoval tu část společnosti, která nevidí, že pomáhající profese, organizace a spolky jsou nezbytné nejen pro ohrožené skupiny, ale i pro morálně a ekonomicky vyspělou společnost jako takovou.

Nehodící se škrtněte

Nehodící se škrtněte

Zveme vás na jedinečnou akci dne 24. 10. 2019 od 17 hod do Kampusu Hybernská, kde klienti 10 neziskových organizací a spolků vystoupí v rámci akce "Nehodící se škrtněte". Na co se můžete těšit? Na workshopy, divadla, koncert, živou knihu, spousty zajímavých informací a zážitků. A postaráno je i o občerstvení a možnost zajímavých nákupů, kterými můžete obdarovat třeba své blízké a přátele (nebo sebe sama) a zároveň podpoříte potřebné. 

Brandýský Food Festival - 7.9.2019 - Zámecká zahrada

Brandýský Food Festival - 7.9.2019 - Zámecká zahrada

Bude to poprvé, co se zúčastníme s našimi klienty akce mimo Prahu, na které pro ně můžeme vytvořit pracovní příležitosti. Děkujeme organizátorůmBrandýský Food Festival - 7.9.2019 - Zámecká zahrada za tuto možnost! Srdečně vás všechny zveme, rozhodně nebudete litovat. Nejenže vaše chuťové pohárky zažijí slast, zábava je zajištěna po celý den pro všechny věkové kategorie, budete svědky naprosto jedinečných hudebních vystoupeních, tak i máte možnost navštívit náš stánek s ukázkou "madehome(less)" výrobků a pro děti máme připravené malování bublinami. Těšíme se na vás!

ANEŽKA LIVE! Párty se Žlutým karavanem

ANEŽKA LIVE! Párty se Žlutým karavanem

Spolek Žlutý Karavan organizuje kulturní akce na nevšedních místech Prahy a v zahradách Anežského kláštera se s nimi můžeme pobavit i letos 16. 6. 2018 od 16hod - 22hod. Přijďte si s námi užít atmosféru zahradní párty plné hudebních koncertů, vystoupí kapely Shizzle OrchestraKristina & The Freedees a Rawdeus. 
Na akci si budete moci také zakoupit výrobky od šperků až po plátěné tašky od žen bez domova. Zakoupením tohoto výrobku pomůžete přímo těmto ženám, které se ocitly v sociální tísni ke zlepšení jejich situace.

Na koloběžce do Singapuru

Na koloběžce do Singapuru

Dobrodruh, cestovatel, fotograf, kterému se podařilo projet dva kontinenty na neuvěřitelné koloběžce. Jižní Ameriku (6000km a devět měsíců) a Asii (7850km a sedm měsíců) A co se dá během takové cesty zažít?

Přijďte 29. 5. 2019 v 18hod do V.Kolony a dozvíte se to.


Srdečně vás zveme!

Mezi ploty 2019

Mezi ploty 2019

Ptali jsme se slavných umělců i „obyčejných“ lidí. Myslí si, že jsou normální? Každý jsme originál, a tak je pro každého normální něco jiného. Normální je být v pohodě, ale normální je taky mít problémy. Není nakonec důležitější najít vlastní autenticitu, ať si o naší normálnosti myslí každý, co chce?

Přijďte posudit sami ve dnech 25. - 26. 5. 2019.

Naše klientky zde budou mít na starosti malování bublinami s dětmi a jejich rodiči.

Budeme se těšit, že se potkáme na našem workshopu :) 

Jarmark regionálních značek na Vyšehradě

Jarmark regionálních značek na Vyšehradě

Začátek akce:18. 5. 2019, 11.00

Konec akce:18. 5. 2019, 17.00

Na Jarmarku se vám na více než 50 stáncích představí regionální dobroty a rukodělné výrobky. Jarmark je součástí slavnostního zahájení výstavy Má vlast cestami proměn - příběhy domova.

Zahájení výstavy doprovází bohatý kulturní program, představení krajů ČR, program pro děti, otevřené vyšehradské památky za symbolické vstupné...