Skupinové aktivity

 

Kruh 

KRUH

Pod tímto pojmem se schovává více druhů aktivit, při nichž klienti mohou sdílet své zkušenosti, navzájem se motivovat a podporovat v pozitivní změně. 

Zároveň se také jedná o prostor, v jehož rámci můžou vznášet různé připomínky, ale i ocenění k fungování Kamino Centra.

Dále lze do aktivit zařadit i takové činnosti, které budou probíhat v rámci skupiny a budou vést k nácviku a zlepšování dovedností v různých oblastech života, např. základy orientace na trhu práce, výuka práce na počítači, motivační programy a nácvik řešení různých krizových situací.

V neposlední řadě se také věnujeme tvorbě našeho časopisu Žitná, kam mohou klienti nejen témata přinášet, ale také je i sami zpracovávat

IMG_2611

KLUB

Jste zvědaví a tvořiví k tomu? Anebo prostě jen nadšení diváci nebo čtenáři? Pak vás zveme do našeho Klubu.

Dokázali jsme, že zvládneme společně vymyslet a zahrát divadelní představení. Je toho ale ještě hodně, co bychom se mohli o divadle naučit nebo co bychom si mohli vyzkoušet. Ale možná dáváte před divadlem přednost filmu a chtěli byste si zkusit stát na chvíli za kamerou nebo před ní. Nebo ještě raději čtete nebo dokonce píšete a vždycky jste chtěli napsat dobrý článek nebo příběh, který vám otisknou. Ale dost možná jste jen nadšení posluchači nebo diváci, kteří umí ocenit dobrou práci a dodat ostatním odvahu a chuť něco tvořit. A možná jen hledáte místo, kde můžete v těžkém čase na chvíli spočinout.

To všechno se dát zajímavě propojit. Náš Klub je tu hlavně pro ženy a muže v nepříznivé sociální situaci. Scházet se budeme opět každé úterý od 13 – 18 hodin v Kamino centru v Žitné ul. č. 35.

Varení

SPOLEČNÉ VAŘENÍ A STOLOVÁNÍ

Vaření je jedna z našich nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších aktivit. 

Jedná se o aktivitu společnou, na přípravě tří chodového menu i jeho následné konzumaci se podílí všichni přítomní. Vaříme ve třech skupinkách, rozděleni podle chodu, jehož přípravu má kdo na starosti. 

Velmi příjemnou součástí této aktivity je společné stolování. Pěkně prostřeme stůl a následně hodujeme. Na závěr se klienti domluví, co budeme vařit příště. Vyhledají recept a sepíší suroviny, které je potřeba nakoupit.

Atelier

ATELIÉROVÉ ČINNOSTI

V rámci ateliérové činnosti společně tvoříme, vyrábíme, kreslíme a zkoušíme různé nové techniky a postupy. Všichni jsou vítáni a mohou zde uplatnit své kreativní schopnosti či rozvíjet rukodělné dovednosti. 

Rádi používáme recyklované materiály, ale nebráníme se ani věcem novým. Naše aktivity jsou opravdu různorodé. Vyrábíme například šperky z papíru (quilling), recyklo materiálů, korálků, pryskyřice ... Dekorujeme tašky – batikujeme, šijeme, kreslíme na látky… Tvoříme svíčky, záložky, krabičky, mýdla a mnoho dalšího. 
Nápadům se zkrátka meze nekladou.